GERIAUSIO ARGANŲ ALIEJAUS BEIEŠKANT

Prabangaus natūralumo kūrinys,  kurio ašis sukasi aplink karališkąjį arganmedį. 8-15 metrų visžalis gigantas – tikrasis ilgaamžis: arganmedis auga ir lepina savo vaisiais nuo 150 iki 300 metų. Vaisiai savo forma ir dydžiu panašūs į didesnes alyvuoges, viduje slypi branduolys-kauliukas, iš kurio ir išgaunamas „skystasis auksas“.

Arganmedžiai vis dar auga išskirtinai natūraliai ir tik Maroke. Žinoma, medžiai buvo ne kartą bandomi auginti, kultivuoti kitose šalyse, tačiau vis nesėkmingai. Medžiai niekur „nedovanoja“ savo vaisių apart Maroko šalies, o augimo teritorija yra saugoma UNESCO kaip pasaulio biosferos rezervatas. Tikras arganų vaisių eliksyras-aliejus bus atvežtas tik iš Maroko ir iš niekur daugiau pasaulyje.

VAISIŲ RINKIMAS

 

Prinokusių arganmedžio vaisių rinkimas vyksta nuo birželio iki rugpjūčio. Skinti vaisiai kelias savaites džiovinami. Tuomet riešutų kevalas yra skeliamas tam, kad būtų išgauti taurieji būsimojo arganų aliejaus branduoliai.  Aukščiausios klasės aliejui vaisiai renkami atsakingai, tik rankomis ir jokiu būdu ne ožkų perdirbtų (ne paslaptis, kad Maroko ožkos laipioja arganmedžiais, minta vaisiais. To pasekoje gamintojai, kurie neatsižvelgia į būsimo aliejaus kokybę pasirenka greičiausią ir pigiausią vaisių rinkimo variantą – renka (ir/tik) ožkų perdirbtus vaisius. Rezultate – toks aliejus turės atitinkamą kvapą, bus kartus. Todėl, neretai, nemalonus kvapas ir kartumas “maskuojamas”, bandoma slėpti kitais komponentais.

Svarbu: aukštos kokybės, neskrudintų riešutų arganų aliejus turi švelnų aromatą, kuris po aplikavimo ant odos dingsta. 

 

GAMYBA

 

Nuo senų laikų, arganų aliejus buvo gaminamas tik rankomis. Tačiau, šiais laikais rankų darbas apsiriboja tik vaisių rinkimu, jų valymu ir rūšiavimu. Senovinį aliejų išgavimo procesą, kaip daug amžių gyvavusią tradiciją galima pamatyti ir šiandien. Arganų aliejaus gamybos tradiciją neatsiejama ir nuo dabartinio Maroko istorijos, kuomet aliejaus spaudimą akmenų pagalba moterys berberės toliau praktikuoja savo šeimos poreikiams, taip pat, supažindinti turistus su senuoju amatu ir aliejaus nauda. Todėl, atvykus į Maroką rankų darbo aliejų galima įsigyti ir dabar. Tačiau, atminkite, kad toks aliejus nepasižymės aukščiausia kokybe ir grynumu.

 

_____________________

Mūsų Nectarome gamykloje praktikuojami šiuolaikiniai metodai, atitinka visus būtinus sanitarinius standartus, kurių negalima užtikrinti naudojat seną, tradicinį aliejaus gamybos metodą. Aukštos kokybės, grynas ir be nuosėdų arganų aliejus gaunamas tik mechaniškai, pirmojo šalto spaudimo, dvigubos filtracijos būdu ir tik esant tam tikrai temperatūrai. Itin kokybiško aliejaus gamybos procesas reikalauja daug pastangų.

 Toks spaudimo būdas – pirmojo šalto presavimo metodas leidžia išvengti bet kokio sąlyčio su vandeniu, neleisti atsirasti dulkių, vabzdžių priemaišoms ir išsaugoti produkto aukščiausią kokybę, kuri tikrinama molekuliniu sudėties lygmeniu.

ARGANŲ ALIEJUS NECTAROME

Pačios aukščiausios kokybės, nerafinuotas, neskrudintų riešutų, šalto spaudimo, gaminamas nuosavoje gamykloje pagal visas geros gamybos praktikos taisykles produktas.

Skaitykite komplimentus 

GERIAUSIO ARGANŲ ALIEJAUS BEIEŠKANT

Back to Top
Krepšelis
slėpti

Krepšelyje nėra produktų.

Added to cart