Medaus kaukės

Nektaro ir gėlių saldūs ritualai

Jau seniai žinoma ir įrodyta, kad vienas iš neabejotinų medaus naudos yra jo gebėjimas kovoti su odos infekcijomis. Daugelis in vitro būdu („mėgintuvėlyje“) tyrimų patvirtina idėją, kad medus turi antimikrobinių savybių. Iš gėlių surinktame nektare gausu fruktozės ir gliukozės. Šių natūralių cukrų reakcija su bičių fermentais suteikia medui rūgštinį pH apie 3,9. Naujosios Zelandijos Waikato universiteto daktaro Peterio Molano atlikto tyrimo duomenimis, bakterijos tokio rūgštingumo terpėje neišgyvena. O būdingas medui lipnumas prisideda prie kitų nepageidaujamų mikroorganizmų sunaikinimo ant odos.  Žinoma, minėdami šiuos faktus turime omenyje tik aukščiausios kokybės medų.

Nuostabios medaus savybės taip pat paaiškinamos tuo, kad jo sudėtyje yra specialaus fermento, kuris gamina vandenilio peroksidą. Todėl bičių produktas anksčiau buvo sėkmingai naudojamas klinikinėje praktikoje kaip antiseptikas.

 

BITĖS ŠOKA

 

Šioje vietoje, leiskite man, Anastasijai, kaip SPIANATO įkūrėjai, asmeniškai įsiterpti ir dar įdomiau papasakoti apie šį reiškinį.

Turbūt visi daugiau ar mažiau įsivaizduojame kaip renkamas, gaminamas medus. Tačiau, nedaugelis žino apie pačių bičių komunikaciją avilyje,  kur reikės skristi nektaro ir žiedadulkių paieškai? Tai visas ritualas!

Kiekviena bitė avilyje turi ir atlieka savo pareigas. Bitė žvalgas grįžta į avilį (kuriame, žinoma, yra tamsu), atiduoda parneštą nektarą, paliečia pilveliu aplink stovinčias bites ir pradera “šokti”. Savo zvimbiu šokiu bitė pasakoja kitoms bitėms kur reikės skristi. Pavyzdžiui, šokis ratu reiškia, kad maisto šaltinis yra ne toliau kaip 100 metrų atstumu nuo avilio, o šokio figura „aštuonios“ arba begalybės ženklas reiškia, kad skristi žiedadulkių reikės gerokai toliau. Jei bitės šokis yra aktyvus, energingas, tai taip elgdamasi ji tarsi apsidžiaugia ir praneša, kad šalia yra daug medingųjų augalų ir atitinkamai laukia didelis nektaro bei žiedadulkių šaltinis. Šokio pagalba bitė žvalgas praneša kitoms bitėms, kurios netrukus skris rinkti ne tik atstumą, bet ir skrydžio kryptį. Atskaitos taškas tam yra saulė, kurios ultravioletinius spindulius bitės skiria net ir per apsiniaukusį dangų. Dar įdomiau: pagal bitės žvalgo šokį kitos nustato ir medingųjų augalų skrydžio kryptį, kelio sunkumą, net skrydžio kampą.

 

GĖLĖS KALBA

 

Įsivaizduokite unikalų bioaromatinį sodą, taip pat, laukinę pievą vasarą Maroke. Įvairių rūšių gėlės gausiai žydi tuo pačiu metu, išskiriant skirtingos koncentracijos nektarą. Kuo jo daugiau, tuo išraiškingesnis jį radusių bičių šokis.  Šiuo paprastu būdu reguliuojamas gamtos paklausos – pasiūlos dėsnis, o būtent nauda ir bitėms, ir augalams. Apdulkinami nektaringų augalų žiedai, bitės padeda pernešti žiedadulkes, taip didinamas derlius. Kvapų įvairovė atskleidžia nuostabią gėlių žiedų aromatų kalbą ir bičių naudą.

Man, kaip biologei, tai tiesiog nuostabios gamtos pažinimo akimirkos, po kurių kaskart, iš naujo įsimyliu mūsų nišinį asortimentą ir, žinoma, kūrėjų mokslinį požiūrį, profesionalumą, gilias tradicijas. Džiaugiuosi galėdama su Jumis dalintis ne tik naudingais, bet ir įdomiais, lengvais skaitiniais, kurių tikslas yra su malonumu ir pasitikėjimu pasinerti į mūsų Nectarome gėrių poveikio malonę.

__________

NECTAR

pačios skaniausios sultys, esančios gėlių žiedų dugne, kurias bitės renka medui.

ARÔME

esencija, esanti kvapiųjų ir vaistinių augalų išsiskiriančiuose sekretuose (žiedų, lapų, kartais sėklose bei šaknyse), kuri distiliuojama tauriam eteriniui aliejus išgauti.

Nektaras + Aromatas

NECTAROME

__________

Sugrįžkime prie medaus. Apart sėkmingos kovos su infekcijomis, medus padeda kovoti su laisvaisiais radikalais, kurie nusėda ant odos iš aplinkos ir veikia iš vidaus, taip sukeliant ląstelių sunaikinimą. Būtent antioksidantai, esantys medaus sudėtyje padeda pažeistoms ląstelėms atsinaujinti, todėl oda tampa elastingesnė. Todėl, galime drąsiai teigti, kad mūsų kaukės su medumi puikiai tinka su amžiumi susijusių odos pokyčių profilaktikai.

 

DRĖKINIMAS

 

Neabejotina, kad odos produktai, kurių sudėtyje yra medaus, gali padidinti drėgmės lygį dėl dviejų paprastų mechanizmų – okliuzinio ir higroskopinio. Pirma, medus ant odos sudaro tankų apsauginį sluoksnį, leidžiantį išlaikyti joje jau esančią drėgmę. Antra, medus gali sugerti drėgmę iš oro (pavyzdžiui, tokiu principu veikia hialurono rūgštis).

ROŽĖS, YLANG-YLANG, NEROLI. Savo asortimente didžiuojamės trijų rūšių medaus kaukėmis. Jos įsotintos skirtingų gėlių koncentracijos eteriniais aliejais, kurie įgalina medaus komponentams skverbtis į odą dar giliau ir kompleksiškai atlieka savo naudingą darbą.

 

SPA NAMUOSE

 

Koncentruotos medaus aukės yra namų SPA užsiėmimas – veido, kaklo, dekoltė odos įsotinimas naudingais komponentais. Taip pat, rekomenduojame kaukėmis lepinti rankų ir pėdų odą. Dalinamės namų SPA ritualais, pagal kurių pavyzdį kaukėmis galite lepinti savo odą namuose

Atkreipkite dėmesį, kad visos trys kaukės pasižymi skirtingu poveikiu odai, bet vienodai svaiginančiais, terapinio poveikio aromatais, kurie malonins ne tik uoslę, bet ir visą erdvę, kurioje atliksite savo odos lepinimo ritualą.

Aromatingai saldžių naudojimo akimirkų linkėdami,

SPIANATO

Back to Top
Krepšelis
slėpti

Krepšelyje nėra produktų.

Added to cart