PAPRASTUMO GURMANAMS – „SPIANATO“

Visada turėjau silpnybę gurmaniškiems dalykams, kai dėmesys kokybei kiekviename etape persipina su autentiškumu ir išskirtinumu. Kai asortimentui keliama aukšta kartelė, kai vienas iš svarbiausių kriterijų yra pagarba gamtai. Skamba per daug gerai? Šio pokalbio herojų nedidelis, tačiau unikalus asortimentas pavergė mano širdį. Jų prekiaujama produkcija yra aukščiausios kokybės, ji nėra testuojama su gyvūnais, sudėtyje nėra žalingų sudedamųjų dalių tokių kaip parafinas, parabenai, ftalatai, nuodingi skiedikliai, silikonai. Profesionalios žinios ir giliomis tradicijomis paremtas požiūris į kūno puoselėjimo kultūrą nepaliks abejingų, tad kviečiame artimiau susipažinti su „Spianato“ įkūrėja Anastasija.

Kaip kilo mintis įkurti „Spianato“? Anastasija, kodėl būtent SPA produktai?

Jaučiu ypatingą silpnybę odos lepinimo, plaukų puoselėjimo produktams. Nemažą gyvenimo dalį paaukojau profesionaliam sportui, kelionėms, todėl puikiai žinau, kaip svarbu yra odos ir sielos atgaiva. Vertinu kokybišką poilsį, lai mažą, tačiau vertingą atsidėkojimą savo kūnui – pasilepinimą aromatingoje vonioje, odos valymo procedūras, odos maitinimą, plaukų stiprinimo terapijas namų sąlygomis.

Mane visada žavėjo grožio puoselėjimo prabangios, unikalios, natūralios priemonės, vertingų augalų ekstraktų išgavimo būdai, rankų darbo gamyba, pagarba gamtai ir savo gaminamai produkcijai, atsidavimas savo darbui.

Kiekvienas toks prabangus produktas – unikalus, lyg užšifruotas laiškas, turintis unikalų charakterį, poveikį, išraišką. Tarsi asmeninis kreipinys, kurį kūrėjas adresuoja savo vartotojui, tikėdamasis, kad jo pranešimas bus perskaitytas itin atidžiai, kūnui ir sielai suteiks visišką harmoniją.

Metams bėgant, tapau išrankesnė – pirkdavau ne tik skaniai kvepiančias ir įtaigiai reklamuojamas priemones, tačiau pradėjau domėtis giliau, ieškoti pirmiausia unikalių, kokybiškų namų SPA produktų sau. Taip, radau vieną liniją, kurios poveikiu likau nepaprastai sužavėta, tai ir tapo postumiu įkurti „Spianato“.

Iki šiol neįsivaizduoju savo namų SPA be kokybiškų aliejų odai ir plaukams.

Kaip manai, ar profesionalios kosmetologijos žinios būtinos norint prekiauti grožio priemonėmis?

Nesu kosmetologė. Esu biologė, turiu neuromokslų magistro laipsnį, taip, turiu patirties ir žinių kosmetologijos srityje, tačiau pirmiausia vertinu savo siūlomus produktus pro biologijos ir chemijos prizmę.

Esu tvirtai įsitikinusi, kad jeigu pristatai, juo labiau siūlai produktą kitiems – jis turi būti pelnytai to vertas ir naudingas. Taip pat turi
apie jį viską žinoti. Kadangi „Spianato“ asortimento pasiūla yra grožio-sveikatos priemonės, premium SPA klasės terapinės odos lepinimo priemonės, šiuo klausimu esu radikali. Man svarbu viskas – produkto estetinis apipavidalinimas, žinoma – sudėtis ir komponentų sinergija, tarpusavio sąveika ir tuo grindžiamas poveikis odai, visam organizmui. Išsilavinimas leidžia išmanyti šiuos dalykus ne tik iš grožio specialistės pusės, tačiau jau iš mokslinės. Todėl siūlomam prekių asortimentui keliu aukštą kartelę.

Su kokiais sunkumais susiduri darbe?

Be abejo, kiekvienas darbas reikalauja pastangų, o jeigu jis mylimas – stengiesi dvigubai. Nuolatinis rūpestis, veiksmas, noras, kad vartotojas liktų patenkintas – kelia didelį džiaugsmą, skatinimą judėti pirmyn.

Nevadinčiau to sunkumu, tačiau kartais susiduriu su prašymais papildomai paaiškinti, kas yra terapinės klasės eterinis aliejus, kokia jo nauda be malonaus kvapo.

Koks yra jūsų pirkėjas? Daugiausia, tikriausiai – moterys, tačiau ar tarp jų yra vyrų?

Didžiąją „Spianato“ asortimento dalį sudaro produktai, skirti profesionaliam SPA, tačiau adaptuoti ir individualių vartotojų poreikiams. Jeigu mūsų pirkėją galėčiau apibūdinti keliais žodžiais, tai apibudinimas skambėtų taip – paprastumo gurmanas. Kodėl paprastumo? Nes paprastume slypi tobulumas. Žodis paprastumas išreiškia natūralumą, ryšį su gamta ir jos geriausiomis dovanomis, autentiškumą, gamybą su meile. Kodėl gurmanas? Tai išrankus, rafinuotą skonį turintis smaguriautojas, daugiausia dėmesio skiriantis produkto kokybei.

SPA produktų asortimento dalis yra universali: pirties, vonios, dušo procedūroms, veido, kūno lepinimui, tinka tiek moterims, tiek vyrams, todėl vyrų klientų yra. Arba jau išbandžiusios moterys pradeda pirkti, lepinti ir savo vyrus (aut. past. šypsosi). Vyrai, nors ir neprisipažįsta, tačiau ne mažiau mėgsta lepintis SPA malonumais nei moterys. Kalbant apie namų SPA, taip, galbūt jis kartais yra griežtesnis, trumpesnis, tačiau naudingas ir malonus poilsis kūnui ir sielai.

Kaip manai, ar Lietuvoje klesti kūno puoselėjimo kultūra?

Lietuvoje yra puikių vietų kūno ir sielos palaimai – sveikatingumo centrai įgauna pagreitį, populiarėja natūralios grožio puoselėjimo terapijos. Šis kraštas turi gilias SPA tradicijas – pirties, odos priežiūros ritualus.

Tačiau, vis tik labiau propaguojamas kitoks kūno grožio puoselėjimas – mados vėjų procedūros – putlinimas, klijavimas ir t. t. Nesakau, kad tai yra blogai ar gerai. Bet ko trūksta – tai atsipalaidavimo, meilės sau ir savo kūnui.

Kaip šaltojo sezono metų atgaivinti veido, kūno odą? Kokią produkciją rekomenduotum turintiems sausą ar riebią odą?

„Nectarome“ premium SPA linija tinka visiems odos tipams. Tai linija, skirta odai palepinti, vitaminizuoti, tai – bendras stiprus terapinių eterinių aliejų poveikis organizmui. O kas yra maloniau nei po sunkios darbo dienos, šalto oro pasinerti į karštą, jūra ar žolelėmis kvepiančią aromatingą vonią arba atsigaivinti duše, naudojant apgaubiantį šiluma ir terapiniu poveikiu dušo gelį?

Asortimente turime ir lietuviškų produktų propolio ekstrakto pagrindu, skirtų specifinei odos priežiūrai – intensyviam maitinimui, suskirdusios odos priežiūrai.

Tiek sausai odai, tiek riebios odos savininkams pirmiausia būtinas odos drėkinimas, visais metų laikais būtina palaikyti odos drėgmės pusiausvyrą, ypač – žiemą. Drėkinti ir maitinti odą, saugoti ją nuo šalčio – pagrindinės šaltojo sezono taisyklės.

Būnant šaltame ore, reikia naudoti riebesnės konsistencijos priemones, kurių pagrindą sudaro ne vanduo, o aliejus, sudarantis apsauginę plėvelę odos paviršiuje ir tokiu būdu neleidžiantis išgaruoti drėgmei. Svarbu: priemonę tepti ant odos būtina likus 30–40 minučių iki išėjimo į lauką.

„Spianato“ siūlo veiksmingų odos lepinimo priemonių asortimentą: gėlių vandenį tiek sausos, tiek riebios odos drėkinimui, su tam tikru papildomu terapiniu poveikiu. Organinių veido kaukių pasirinkimas – odos drėkinimui, maitinimui, sebumo sekrecijos reguliavimui, raminamojo, tonizuojamojo poveikio. Klienčių favoritais tampa aliejų rinkiniai veidui – naudojami prieš miegą, geriausiai ant drėgnos, įšilusios odos.

Svarbu kompleksinė odos priežiūra – reguliarus odos valymas + drėkinimas + maitinimas.

Esi natūralaus grožio puoselėtoja, pati gali pasigirti labai gražia ir švytinčia oda. Ar daug dėmesio skiri savo odos priežiūrai?

Dėkoju, tačiau nesu tobulos odos savininkė, pati turiu labai jautrią odą. Gyvenimo tempas, aplinkybės diktuoja savo taisykles, todėl tikrai ne visada paskiriu sau tiek laiko, kiek norėtųsi.

Neįsivaizduoju savo odos priežiūros be trijų veiksmingų bazinių ritualų, kuriuos sėkmingai atlieku namie: odos šveitimo, drėkinimo ir maitinimo. Nepamirštu ir plaukų bei galvos odos lepinimo.

Ką patartum norintiems švytinčios, jaunos ir išpuoselėtos odos?

Paprastos, bet pačios veiksmingiausios taisyklės: sveika mityba, vandens vartojimas, geras poilsis ir miegas. Niekas taip negadina mūsų odos, kaip kokybiško poilsio stoka, streso poveikis. Kaip neurobiologė, žodį stresas ir jo poveikį suprantu gilesniame, ląsteliniame lygmenyje.

Kalbant apie išorės priežiūrą, labai svarbus kokybiškų, kuo natūralesnių, pelnytai vadinamų kokybiškomis, priemonių naudojimas.

Oda yra viso organizmo sveikatos atspindys. Pirmiausiai reikia mylėti save, savo kūną, rūpintis savo gyvenimo kokybe.

Kiek laiko naudojiesi „Spianato“ produkcija? Kokius odos pokyčius pastebėjai?

Asmeniškai linijos „Nectarome“ produktus naudoju jau virš 3 metų. Tikra palaima tiek odai, tiek atgaiva visam organizmui.

Nereikėjo ilgai laukti, kad pastebėčiau teigiamą poveikį plaukų ir galvos odai – ji tikrai tapo skaistesnė, pamaitinta, glotni, sveikai atrodanti. Mėgiamus produktus naudoju ir toliau. Nepabosta, kaskart
jaučiu didelį malonumą, kai atlieku plaukų stiprinimo aliejais ritualą. Įsimylėjau ir produkcijos rafinuotus, svaiginančiai gardžius kvapus, kurie atlieka ir respiracinį, terapinį individualų poveikį visam
organizmui.

Kokios yra tavo mėgstamiausios procedūros?

Jeigu kalbame apie namų SPA – tai pasilepinimas karštoje vonioje, prisotintoje aliejumi ar jūros druska, odos šveitimas, plaukų stiprinimo aliejais ritualai.

Tikriausiai esi išbandžiusi visus jūsų siūlomus produktus. Įvardyk 3 mylimiausias priemones. Kodėl būtent jos?

1. Stiprinamasis plaukų aliejinis kompleksas. Esu didelė plaukų priemonių fanatikė. Neatsiejamas mano plaukų priežiūros ritualų produktas – aliejus: tiek galiukams, tiek šaknims, galvos odai.
2. Aliejinė jūros druska odos šveitimui su pelargonijomis. Būsiu banali, tačiau kvapas ir poveikis skina laurus.
3. Aliejinis SPA kompleksas veidui su hidrolatu naudojimas prieš miegą ar po dušo, vonios SPA.

Kokios pagrindinės taisyklės renkantis priemones? Ar reikia jų laikytis, ar galima eksperimentuoti?

Šiais laikais labai svarbi produkto išvaizda, stiprus ginklas – kvapas, taip pat reklamos paveikumas. Tačiau svarbiausia – domėtis sudėtimi, nes odos priežiūros priemonės – tai, visų pirma, yra odos maistas. Ir viskas, ką naudojame – patenka į ląstelės vidų.

Kuo tavo manymu natūrali kosmetika yra pranašesnė už dekoratyvinę?

Natūrali kosmetika – tai sveikata, ilgalaikis efektas, natūralaus grožio puoselėjimas, odos ir sielos lepinimas. Dekoratyvinė kosmetika – tai grožio atskleidimo padėjėja, padedanti paryškinti ar paslėpti tai, ką norime.

Lyginti neįmanoma – tai būtų tas pats, kaip lyginti gyvas gėles su dirbtinėmis. Be abejo, yra labai gražių dirbtinių gėlių kompozicijų, tačiau jos niekada neatstos gyvų gėlių.

Kokie natūralios kosmetikos minusai?

Nematau minusų, bet žiūrint iš vartotojo pusės – galbūt įvardyčiau trumpesnį galiojimo laiką. Taip pat klaidinga manyti, kad natūrali reiškia mažiau efektyvi – anaiptol, siekiant norimo rezultato, laukimas yra ilgesnis, tačiau rezultatas žymiai efektyvesnis.

Kokios populiariausios „Spianato“ prekės šiais metais?

Nors „Spianato“ veikla įgavo pagreitį tik šių metų pavasarį, tačiau jau galima matyti, ką vartotojai pamėgo labiausiai, tai – natūralios jūros dugno kempinės, juodasis muilas su priedais, plaukų aliejus, aliejų veidui rinkiniai.

Koks tavo didžiausias pastarųjų metų grožio atradimas?

Galbūt šiuo klausimu būsiu banali, tačiau tai geras miegas. Kokie ypatingi ingredientai naudojami jūsų produkcijai gaminti? Kalbant apie liniją „Nectarome“, pagrindiniai ingredientai yra tyras Argano aliejus ir terapinės klasės eteriniai aliejai, skirtingo pavidalo augalai–dumblių druskos, vertingo poveikio augalų dalių milteliai, molis, vulkaninės kilmės medžiagos.

Į kokius komponentus pirmiausia atkreipi dėmesį renkantis priemones? Kodėl?

Viskas priklauso nuo priemonės paskirties. Pirmiausiai reikia atkreipti dėmesį į pagrindines veikliąsias medžiagas ir jų vietą komponentų sudėties sąraše. Ne paslaptis, kad komponentai ir jų kiekis sudėtyje yra nurodyti mažėjančia tvarka.

Visuomenė, sąmoningai besirenkanti sveikesnį gyvenimo būdą, skiria vis daugiau dėmesio priemonių sudėties analizavimui. Tačiau reikia atsiminti, kad ne mažiau svarbus dalykas yra priemonės komponentų sinergija, t. y. jų veikimas kartu, tarpusavio suderinamumas, sąveika. Nuo to priklauso ir pats priemonės poveikis, veiksmingumas. Komponentai būtinai turi vienas kitą papildyti, skatinti efektyviai atlikti savo darbą, didinti naudojimo efektyvumą.

Argano aliejus, išgaunamas iš Maroke augančių medžių, yra laikomas vienu brangiausiu pasaulyje. Papasakok mums plačiau apie šį ingredientą, naudojamą daugelyje prabangios kosmetikos gaminių. Kodėl jis yra toks svarbus?

Argano aliejus yra vienas brangiausių pasaulyje, pelnytai vadinamas skystuoju auksu. Kodėl? Visų pirma, kelias nuo vaisiaus užsimezgimo iki aliejaus išgavimo yra labai ilgas, medis auga lėtai, pirmuosius 12–14 metų neduoda jokių vaisių. Tam, kad išgauti apie 1 litrą aliejaus, prireikia maždaug 8–10 kilogramų vaisių, o tai jau sudaro vieno medžio metinį derlių.

Po gausaus derliaus vyksta vaisių surinkimas, jų džiovinimas saulėje. Nuo senų laikų tuo užsiima berberės moterys. Naudodamos akmenis, moterys meistriškai atskiria išdžiūvusį kevalo sluoksnį nuo riešuto. Vėliau yra praskeliamas pats riešutas ir išimamas vertingasis branduolys.

Siekiant palengvinti ir pagreitinti visą aliejaus išgavimo procesą, šiais laikais naudojamas šaltas mechaninis spaudimo būdas, kuris savo rezultatais prilygsta rankiniam aliejaus išgavimo būdui.

Nerafinuotas, sertifikuotas ir tik iš Maroke augančių medžių vaisių spaudžiamas produktas pasižymi daugeliu odai naudingų savybių tik jam būdingu natūraliu, egzotiškai subtiliu aromatu. Sudėtyje esantys antioksidantų, karotinoidų, skvaleno ir vitamino E gausa apsaugo nuo laisvųjų radikalų žalos, priešlaikinio odos senėjimo, skatina ląstelių atsinaujinimo procesus. Brandžios odos eliksyras. Nesočiųjų riebalų rūgščių poveikis akivaizdus – oda minkštinama ir glotninama, skaistinama,  išlyginamos raukšlės, suteikiamas švytėjimas. Efektyviai naudojamas strijų prevencijai, nėštumo metu, vyrams po skutimosi, kūdikių ir vaikų jautrios odelės priežiūrai. Ramina, gydo nudegusią, sudirgusią, pleiskanojančią, infekcinių bėrimų kamuojamą odą. Argano aliejus naudojamas nagų odelėms minkštinti, lūžinėjantiems nagams stiprinti, nuo senų laikų pelnytai laikomas vienu geriausių plaukų gelbėtoju. Teigiamai veikia plaukų šaknis, plačiai naudojamas plaukų sustiprinimo ir maitinimo ritualuose. Drėkina ir maitina plaukus, daro juos paklusnius, užkerta kelią šakojimuisi, suteikia spindesio.

„Nectarome“ kosmetikos linija, paremta senovės Afrikos tradicijomis, skirta odos apsaugai ir gydymui. Papasakok daugiau apie linijos sudėtį ir poveikį odai.

Daugiau kaip 20 metų kompanija „Nectarome“ specializuojasi fitoterapijos ir aromaterapijos, augalinių žaliavų distiliavimo srityse.

Kompanijos nuopelnas – tradicinių receptų standartizavimas, veiksmingų natūralių ekologiškų produktų kūrimas, kurie savo poveikiu ir naudojimo malonumu stebina ne tik užsienio klientus, bet ir pačius žinovus – marokiečius. Senovės Afrikos tradicijų išmintis vienijama su mokslu pagrįstomis žiniomis ir pasiekimais. Dėl aukštos kokybės ir efektyvaus poveikio, profesionali linija apdovanota prabangos ženklo trofėjumi, ir yra naudojama geriausiuose SPA, sveikatingumo centruose, prabangiuose viešbučiuose.

Natūralūs ekologiški produktai, kosmetiniai ir vidinio vartojimo aliejų rinkiniai išgaunami meistriškai sukryžiuojant standartizuotus terapinės klasės eterinius aliejus su pirmojo šalto spaudimo Argano aliejumi.

Ekologinė etika – žodžiai, kurie galbūt ne visiems kažką pasako, tačiau ką jie reiškia jums?

Ekologinė etika iš esmės tiria žmogaus elgesio principus, būtinus gyvybės rūšims ir jų egzistavimo sąlygoms išsaugoti. Tam, kad įgyvendinti minėtus principus, žmonija tampa komunikuojančia solidaria bendrija valstybėms įsijungiant į pasaulines ir tarptautines organizacijas, kurios savo ruožtu prisiima gamtosauginius įsipareigojimus, tampančius piliečių elgesio standartais ir praktiniais veiksmais.

Ekologinė etika visų pirma man reiškia žmogaus moralinį santykį su gamta, mąstymą apie gamtą kaip apie bendriją, o ne kaip apie prekių sandėlį.

Kol kas jūsų asortimentas nėra didelis, tačiau jis yra aukščiausios kokybės ir unikalus. Kaip formuojate „Spianato“ asortimentą?

Pagrindinės linijos, kurias ir toliau atstovausime – „Nectarome“, „Kokkinos S.A.“. Labiau orientuojamės į kūno lepinimo terapijas, todėl planuojame dar labiau plėsti aukščiausios SPA klasės produktų asortimentą, kuris skirtas ne tik profesionaliam naudojimui, bet maksimaliai pritaikytas ir individualių vartotojų poreikiams. Prabangių kvepalų nišą užims gryni terapinės paskirties difuziniai aliejai ir kvapai, skirti patalpoms.

Orientacija yra į kokybę, ne kiekį. Pagrindinis kriterijus, pagal ką ateityje bus atrinktos dar kelios linijos – norimų atstovauti kompanijų etika turi visiškai atitikti mūsų požiūrį į kūną, gamtą ir estetiką.

Taip pat svarbų vaidmenį atlieka gamintojų patirtis ir profesionalumas, visiškas atsidavimas savo darbui, moksliškai įgytos ir pagrįstos žinios, jų pritaikymas ir perdavimas iš kartos į kartą ar kitiems kolektyvo nariams. Pagarbą kelia ir tas faktas, kad norint oficialiai atstovauti patikusią liniją, gamintojui rūpi būsimo atstovo profesionalios žinios, patirtis, vyksta savotiškas griežtas atstovo egzaminavimas.

Pasidalink su SwO skaitytojais ateities planais?

Be abejo, planuojame pasiūlyti dar daugiau unikalių odos lepinimo ir sveikatos stiprinimo priemonių, bendradarbiauti su aukštos klasės sveikatingumo centrais, SPA oazėmis. Neatmetu ir unikalaus SPA butiko atidarymo galimybės.

Autorė – Anžela Ter-Vardanian

Skaityti straipsnį žurnale „SWO“: ČIA