Paryžiaus balkonų žaluma
MANO ŽALIASIS DRAUGAS
Biuro augalų žaluma, laimė ir produktyvumas žengia koja kojon per meilę gamtai, dėmesio stimulų galią ir „draugystę“, kurią užmezgame su augalais. Vis labiau populiarėja požiūris, pagal kurį augalai ofisinėse patalpose ant stalo padidina darbuotojų asmeninės atsakomybės lygį. Kaip tai veikia? Kiekvienas darbuotojas renkasi savo augalą ir priima sprendimus pagal to augalo jausmus. Lyg akimirka pabūti paties augalo vietoje ir išrinkti sau šeimininką užduodant klausimą: „Kas bus mano naujasis draugas?”. Kas iš to seka? Empiriniai stebėjimai rodo, kad darbuotojai dirba efektyviau nuo tada, kai patys pasirinko savo „žaliąjį draugą“, rūpinasi juo, neleidžia nuvyti, stiprėja atsakomybės jausmas.
Biuro augalai yra daugiau nei mada ar verslo galimybė. Tyrimai rodo, kad nauda gerokai viršija estetiką. Žaluma didina pasitenkinimą savo darbo vieta, darbuotojai yra žymiai produktyvesni, kai juos supa gyvi augalai.
Ne paslaptis, kad ir miesto aplinkoje yra apstu dirgiklių, kuriems reikia skubaus ir tikslingo mūsų dėmesio, reagavimo. Žinoma, reikalavimai nedelsiant reaguoti turi savo neigiamą psichologinį poveikį ir ilgainiui veikiant išbalansuoja. Gamtoje viskas veikia kitaip, mūsų dėmesį patraukiant švelniai. Todėl, aplinka gyvos žalumos pavidalu darbe gali padėti „atstatyti“ mūsų gebėjimą atkreipti dėmesį ir susikaupti. Mokslininkai irgi UŽ: žmonės daugiau laiko praleidžia patalpoje ir jaučiasi laimingesni, jeigu joje yra natūralių augalų.
Nuotaikos svyravimai, apatija, nuovargis, keičiantis metų laikams… Žalioji psichologinė pagalba yra daug arčiau nei manome. Ir mums jau įprastos kambarinės gėlės ne tik džiugina, bet ir gali padėti kovojant su emocine būsena. Augalai užpildo namus gyvybe, gali įnešti laukinės gamtos pojūtį arba sukurti jaukumo aurą bet kurioje erdvėje.
Floros pasaulis suvienija ir ekoterapijos koncepciją, kuri padeda žmogui kurti darnius santykius su gamta. Ypatinga tyrimų sritis – yra atkuriamoji gamtos terapija vaikams. Pastebima, kad vaikystė arti gamtos sumažina riziką susirgti daugeliu psichikos sutrikimų vyresniame amžiuje, taip pat, veiksminga dirbant su elgesio problemų turinčiais paaugliais. Ir šioje terapijoje svarbų vaidmenį vaidina augalai.
GYDYMO ĮSTAIGOSE, GROŽIO IR SVEIKATINGUMO CENTRUOSE
Pacientai, kurių gydymo įstaigų skyriuje yra kambarinių augalų, jaučiasi geriau, silpnėja nuovargio jausmas. Moksliškai įrodyta, kuomet stebimas greitesnis ligonių pasveikimas. Be teigiamo poveikio psichikai ir sveikimui, augalai geba: sumažinti pavojingų medžiagų kiekį ore, gerinti ir padidinti oro drėgmę, sugerti triukšmą. Ir tai dar ne visi komplimentai.
Natūrali žaluma ne tik pripildo bet kurią sveikatinimo įstaigą šiluma ir šviesa, bet ir prisideda prie greito ligonių pasveikimo, mažina ligų apraiškas. Pacientai geriau reaguoja į gydymą žalioje aplinkoje. Medicinos personalas savo ruožtu dirba ramiau, produktyviau, jaučiasi patogiau. Galbūt todėl, ne tik palatose, procedūrų kabinetuose, bet ir perėjimuose iš vieno gydymo pastato į kitą galima rasti masyvių žalių augalų.
Galimai nustebsite, tačiau, augalų terapija veiksminga savigarbos, emocinio labilumo ir pykčio valdymo problemoms spręsti. Taip vadinamieji gydomieji sodai, promenados ar susitikimai su augalų sienomis patalpose stiprina dėmesį, mažina stresą ir protinį nuovargį. Žmogus gali panaudoti gydomąją augalų galią net nesiimdamas jokių specialių psichoterapinių praktikų, o tiesiog būdamas šalia gamtos elementų.
O kaip su mūsų namais – mūsų kūnu? Oda yra didžiausias organas, kurio sveikata yra svarbi. Oda įsotinama, sulaiko arba praleidžia pro savę viską kuo prausiame ir tepiame ją. Oda irgi kvėpuoja. Todėl, kiekvienas kūno priežiūros pasirinkimas tampa pojūčiu ir atspindžiu odoje.
Didžiuojamės galėdami Jums pasiūlyti aukštos kokybės, natūralius ir kerinčių žalumos aromatų gėrius, kurie auginami bioaromatiniame sode, savo terapiniu poveikiu lepina Jūsų odą ir leidžia pasijusti gamtos dalimi. Ir, žinoma, linkime surasti savo žaliąjį draugą arba visą žaliųjų augalų būrį, kuris džiugins Jus savo namuose, darbinėje aplinkoje.
Augalų nauda viršija jų estetiką. Juk kai jautiesi emociškai ir fiziškai pilnas, visa kita atsistoja į savo vietas.